Klimatyzacja

Klimatyzacja zapewnia odpowiednie parametry powietrza.

Dla uzyskania komfortowych warunków w państwa domu i biurze polecamy montaż klimatyzacji. Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży, montażu oraz serwisie systemów i urządzeń klimatyzacyjnych.

Montaże klimatyzacji wykonujemy głównie na terenie Trójmiasta i okolic. Działamy zgodnie z najlepszym inżynierskim doświadczeniem. Dobór mocy jednostek zawsze odbywa się z uwzględnieniem zapotrzebowania w danym pomieszczeniu.

Skontaktuj się z nami i spraw sobie odrobinę komfortu!

E-mail: biuro@komfortcieplny.com

Telefon: 501-987-887


W obecnych czasach klimatyzacja nie jest już tylko dobrem luksusowym, ale nierzadko obowiązkiem prawnym wynikającym np. z prowadzonej działalności lub wymogiem by móc rywalizować o klienta z konkurencją. Dziś klimatyzatory montuje się jednak nie tylko w biurach, sklepach czy restauracjach. Stosunkowo niewysoki koszt zakupu i instalacji powoduje, że coraz częściej klimatyzację montują osoby prywatne zarówno w domach jak i w mieszkaniach. Klimatyzacja jest niezawodnym sposobem na uzyskanie komfortu cieplnego w pomieszczeniu podczas upalnych letnich dni i nocy. Schłodzone powietrze poprawia samopoczucie i jakość snu.

Byłoby jednak niesprawiedliwe gdybyśmy funkcje klimatyzatora sprowadzili tylko do chłodzenia. Nowoczesnym klimatyzatorem możemy również ogrzewać (nawet do -25°C - patrz Inwerterowe pompy ciepła), oczyszczać i jonizować powietrze oraz usuwać nadmiar wilgoci z powietrza w pomieszczeniu. Jak widać klimatyzatory to wszechstronne urządzenia służące do utrzymania odpowiedniej jakości powietrza w pomieszczeniu. Stylowy design i łatwość obsługi jest dodatkowym atutem klimatyzatorów.

Należy przy tym pamiętać, że brak regularnych serwisów może skutkować nie tylko awarią urządzenia, ale także negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Pamiętajmy zatem że tylko prawidłowy dobór klimatyzatora oraz jego użytkowanie wg naszych zaleceń uchroni przed opisywanymi wcześniej przykrymi konsekwencjami.

Ze względu na budowę wyróżniamy klimatyzatory:

- monoblokowe (typu kompakt), w których cały układ zamknięty jest w jednej obudowie. Do tej grupy należą klimatyzatory przenośne i okienne,
- split (dzielone), składające się z dwóch części: wewnętrznej i zewnętrznej połączonych układem chłodniczym i elektrycznym,
- multisplit, złożone z jednej jednostki zewnętrznej i kilku połączonych do niej jednostek wewnętrznych. Zaletą jest możliwość rozbudowy systemu w przyszłośći,
- centrale klimatyzacyjne, zapewniające pełną obróbke powietrza, stosowane głównie w dużych budynkach użyteczności publicznej.

Jednostki wewnętrzne klimatyzatorów typu split i multisplit dzielimy według budowy i sposobu montażu na:

Klimatyzator ścienny można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu. - klimatyzatory ścienne – najpopularniejsze i najczęściej stosowane w domach, biurach, pokojach hotelowych czy restauracjach. Montowane są na ścianach pomieszczenia klimatyzowanego. Jednostki tego typu cechuje duża wydajność, cicha praca, niewielkie rozmiary oraz atrakcyjna cena. Szeroki wybór modeli ściennych zaspokoi każde wymagania pod względem wyglądu i funkcjonalności. Klimatyzatory są w pełni zautomatyzowane, a do ich obsługi stosuje się pilota bezprzewodowego. Klimatyzator ścienny można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Klimatyzator kasetonowy to wysoka estetyka. - klimatyzatory kasetonowe – montowane są w przestrzeni pomiędzy sufitem właściwym a sufitem podwieszanym. Jednostki takie montuje się w większych pomieszczeniach takich jak sale konferencyjne, sale bankietowe, banki czy siłownie. Zaletą takiego typu klimatyzacji jest równomierna dystrybucja obrobionego powietrza w czterech kierunkach, wysoka estetyka oraz szeroki wybór mocy. Sterowanie klimatyzacją odbywa się za pomocą pilota bezprzewodowego lub dedykowanego sterownika naściennego.

Klimatyzator przypodłogowo-sufitowy to wysoka wydajność chłodnicza. - klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe – montowane głównie w przypadku gdy nie ma możliwości montażu klimatyzatora ściennego lub kasetonowego. W zależności od potrzeb i możliwości, jednostka wewnętrzna mocowana jest do sufitu lub na ścianie przy podłodze. Ze względu na swoją charakterystykę klimatyzatory tego typu często montowane są w pomieszczeniach wysokich, w których nie ma potrzeby utrzymywać warunków komfortu w górnej części. Zaletą jest wysoka wydajność chłodnicza klimatyzatorów oraz nie rzucający się w oczy sposób montażu.

Klimatyzator kanałowy stosowany jest w dużych systemach klimatyzacyjnych. - klimatyzatory kanałowe – to idealne rozwiązanie dla dużych systemów składających się z kliku pomieszczeń w których muszą być zachowane warunki komfortu cieplnego. Jednostka wewnętrzna montowana jest nad sufitem podwieszanym, na poddaszu lub w pomieszczeniu gospodarczym i stanowi centralne źródło obróbki i dystrybucji powietrza. Powietrze rozprowadzane jest równomiernie do wszystkich pomieszczeń poprzez kanały wentylacyjnym zakończone anemostatem nawiewnym.

Jeszcze kilka lat temu klimatyzatory służyły wyłącznie do chłodzenia i jednoczesnego osuszania powietrza. Dziś, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii inwerterowej możliwe jest nie tylko obniżanie temperatury w pomieszczeniu, ale również jej podwyższanie. Klimatyzatory wyposażone w inwerterową pompę ciepła pozwalają ogrzewać nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej -20°C. Uniwersalność klimatyzatorów polega na tym, że można je wykoszystać zarówno jako jedyne urządzenia grzewcze zimą oraz chłodzące latem.

Klimatyzatory posiadają następujące podstawowe funkcje:
- ochładzania powietrza w pomieszczeniu,
- osuszania powietrza w pomieszczeniu,
- ogrzewania powietrza w pomieszczeniu,
- mieszania powietrza w pomieszczeniu,
- oczyszczania powietrza w pomieszczeniu.

Klimatyzacja sprawdzi się przy regulacji temperatury powietrza w:
- mieszkaniach,
- biurach,
- punktach usługowych,
- serwerowniach,
- hotelach, itd.Przedstawiamy Państwu przykładowe koszty instalacji urządzeń klimatyzacyjnych oraz katalogi produktów oferowanych przez nas w zakresie klimatyzacji:

Pomieszczenie: 20m²
Przeznaczenie: sypialnia
Typ: inwerter
Orientacyjny koszt instalacji netto: od 2500zł

Pomieszczenie: 30m²
Przeznaczenie: biuro
Typ: inwerter
Orientacyjny koszt instalacji netto: od 2900zł


Katalogi:

Chigo katalog
Haier katalog
GREE katalog
Midea katalogZapraszamy do skorzystania z aktualnej promocji

Przegląd klimatyzacji od 80zł!