Folie grzewcze

Pasy grzewcze są połączone z pasem zasilającym poprzez srebrą drabinkę.

Folia grzewcza jest nowoczesnym elementem grzewczym powierzchniowych, niskotemperaturowych systemów ogrzewania. Z powodzeniem stosowana do ogrzewania w krajach skandynawskich, folia grzewcza staje się popularna również w Polsce. Prostota działania i obsługi powoduje, że system grzewczy oparty na folii jest bardzo przyjemny w użytkowaniu.

Folia o grubości jedynie 0,39mm idealnie nadaje się jako ogrzewanie pod panele podłogowe, ponieważ nie podnosi poziomu podłogi. Folia grzewcza jest elastyczna i wytrzymała na przypadkowe uszkodzenie. Dzięki jej zaletom, wielu klientów używa naszej folii w bardzo nietypowych rozwiązaniach. Szerokie spektrum jej zastosowań ograniczone jest jedynie ludzką wyobraźnią.

Elementem grzewczym folii są pasy z nanocząsteczek węgla.

Elementem grzewczym folii są pasy z nanocząsteczek węgla połączone równolegle z miedzianymi pasami zasilającymi poprzez srebrne "drabinki". Takie połączenie zapewnia bezpieczne i bezawaryjne użytkowanie folii. Zasilaniem folii steruje łatwy w programowaniu, ale zaawansowany i precyzyjny termostat.

Z pasów folii układanych na wylewce lub za płytami gipsowo-kartonowymi tworzymy podstawowy system grzewczy w pomieszczeniu albo dodatkowy, tylko dla poprawienia komfortu cieplnego. Instalacja folii jest prosta i wyjątkowo szybka. W ciągu jednego dnia dwóch instalatorów jest w stanie zainstalować do 100m² ogrzewania podłogowego opartego o folię grzewczą.

Folia grzewcza dostępna jest w wielu szerokościach i mocach.

Szeroki wybór rodzajów umożliwia zastosowanie naszych folii jako elementu systemu ogrzewania w praktycznie każdym pomieszczeniu, jak również w wielu innych, nietypowych zastosowaniach. Folie grzewcze oferowane przez nas dostępne są w rolkach o czterech szerokościach:

- 30cm, 50cm, 80cm i 100cm

oraz czterech mocach:

- 80W/m², 130W/m², 160W/m² i 210W/m²

Do ogrzewania podłogowego polecamy folie grzewcze o szerokościach 50cm i 80cm oraz o mocach 80W/m² i 130W/m². Folia o szerokości 30cm i mocy 160W/m² jest dedykowana do zastosowania w systemie ogrzewania sufitowego i ściennego.


Folie grzewcze jako element systemu ogrzewania charakteryzuje szereg zalet. Wynikają one głównie z unikalnej budowy folii, a także ze sposobu jej instalacji:

- wysoki komfort użytkowwania, prostota i wygoda sterowania,
- szerokie możliwości zastosowań, nawet pod istniejącą podłogę,
- równomierna dystrybucja ciepła - zapewnia komfort cieplny w całym pomieszczeniu,
- zdrowe źródło ciepła - ogrzewanie powierzchniowe jest przyjazne alergikom,
- mała moc poboru prądu, już od 80W na m²,
- niska temperatura pracy - prawidłowo podłoga nie powinna być cieplejsza niż 29°C,
- niewidoczna podczas użytkowania,
- możliwość zastosowania zarówno jako główne jak i dodatkowe źródło ciepła.