Kable grzewcze

Kabel grzejny do użytku zewnętrznego.

Kable grzewcze to przewody które rozgrzewają się pod wpływem przepływu prądu elektrycznego. Podstawową zaletą kabli grzewczych jest szeroki zakres ich zastosowań. W naszej ofercie znajdziecie Państwo przewody grzewcze przystosowane do pracy w warunkach zewnętrznych, wewnętrzne oraz kable samoregulujące.

Ogrzewanie elektryczne przewodami grzejnymi jest tak samo bezpieczne wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Przewody grzewcze zapewniają wysoki komfort obsługi ogrzewanego budynku. Bardzo szybko zapomnisz o nieprzyjemnych zimowych obowiązkach. Odśnieżanie uruchomi się automatycznie.
Kabel grzejny odśnieży podjazd przed domem.

Kable przystosowane do zastosowań zewnętrznych możemy wykorzystać do odśnieżania i odladzania zarówno schodów, ramp, podjazdów, parkingów jak i dachów, rynien oraz rur spustowych. Inwestycja w dobrze funkcjonujący system ogrzewania zewnętrznego zabezpieczy Cie przed przykrymi konsekwencjami niskich temperatur oraz pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze przeznaczane na odśnieżanie.

Przewody grzewcze wewnętrzne stosowane są do ogrzewania podłogowego pod płytki lub pod wylewkę akumulacyjną. Przewód jest bardzo podobny do tego wykorzystywanego w matach grzejnych, pozwala jednak na większą dowolność ułożenia.

Do utrzymania temperatury ciepłej wody użytkowej w rurach doprowadzających można zastosować przewody samoregulujące. Kable tego typu znajdują także zastosowanie w systemach przeciwzamrożeniowych rurociągów zewnętrznych. Samoregulujące kable grzewcze do poprawnej pracy nie potrzebują stosowania sterowników.Kabel grzewczy do użytku wewnętrznego.

W wielu sytuacjach najrozsądniejszym lub po prostu jedynym rozwiązaniem ogrzewania jest system złożony z kabli jako elementów grzewczych. Przyczynia się do tego szereg zalet jakie posiadają, a do najważniejszych z nich należą:

- bardzo szeroki zakres zastosowań,
- wygoda i prostota obsługi,
- wysokie bezpieczeństwo użytkowania,
- duża swoboda przy projektowaniu instalacji.