Maty grzewcze

Tak wygląda mata grzewcza pod płytki podłogowe.

Mata grzewcza to wygodny i wydajny produkt do powierzchniowego ogrzewania elektrycznego. Składa się ona z kabla grzejnego przymocowanego do siatki ułatwiającej montaż. Mata dedykowana jest do ogrzewania pod płytki podłogowe, ceramiczne i pod powłoki epoksydowe. Zatopiona w warstwie kleju pod płytkami nagrzewa je i czyni ich użytkowanie przyjemniejszym. Mata grzewcza jest niezastąpionym elementem nowoczesnej łazienki i kuchni.

Mata grzewcza jest produktem znanym na polskim rynku od wielu lat. W sprzedaży dostępnych jest sporo różnych rozwiązań tego samego pomysłu. Produkt który oferujemy wykorzystuje wszystkie nowoczesne rozwiązania i posiada wiele istotnych zalet. Technologia podwójnego rdzenia zwiększa wytrzymałość i trwałość maty, a także ułatwia montaż dzięki podłączeniu z jednej strony. Fluoropolimerowa izolacja rdzenia zapewnia wyższą wydajność grzewczą maty.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami o matach grzewczych i korzystania z oferty.


Specyfikacja techniczna oferowanych mat grzewczych:

Moc grzewcza: 100W oraz 150W/m2
Typ kabla: przewód dwużyłowy – pojedyncze zasilanie
Izolacja: Fluoro-polimer + izolacja PVC zewnętrzne
Średnica całego kabla: 3,6 mm
Przewód przyłączeniowy „zimny” : 2,5 m z uziemieniem
Kontrola pracy: termostat z podwójnym czujnikiem (brak w zestawie)
Certyfikaty: CE, UL, GOST-R
Gwarancja : 10 lat












Mata grzewcza jest bardzo prosta w instalacji.

Maty grzewcze nadają się do zastosowania w wielu przypadkach. Sprawdzają się doskonale jako elektryczne ogrzewanie powierzchniowe. Najczęściej wykorzystywane są jako:

- ogrzewanie podłogowe pod płytki ceramiczne - łazienki, kuchnie, przedpokoje,
- ogrzewanie podłóg epoksydowych,
- ogrzewanie scienne za płytkami ceramicznymi,
- ogrzewanie za lustrem, w celu zapobiegania jego parowaniu.












Prosta lecz solidna konstrukcja maty grzewczej zapewnia jej długi i bezawaryjny okres użytkowania.

Do głównych zalet mat grzewczych należy prostota instalacji. Rozwijamy matę z rolki i podłączamy do termostatu. Dzięki zastosowaniu dwużyłowego elementu grzejnego zasilanie podłączamy do maty z jednej strony, co znacznie ułatwia montaż.

Dzięki niewielkiej grubości maty nadają się do instalacji praktycznie w dowolnych pomieszczeniach bez konieczności podnoszenia poziomu podłogi.

Prosta lecz solidna konstrukcja maty grzewczej zapewnia jej długi i bezawaryjny okres użytkowania. Mata to nic innego jak kabel grzewczy przymocowany do siatki w celu ułatwienia instalacji.